Fizyka

wideodomofon sklep

Fizyka to dziedzina nauk przyrodniczych bada przemiany materii oraz energii, ale przede wszystkim współzależności między nimi. Połączona z innymi dziedzinami tworzy inne, bardziej szczegółowe i precyzyjne.

Tak jest w przypadku połączenia matematyki i coraz częściej informatyki tworząc naukę elektroniki. Mówiąc o tej ostatniej nie sposób nie wspomnieć o fizyce, która jest niejako początkiem elektrotechniki a ta z kolei elektroniki.

To wszystko, co dzieje się wokół nas, zmieniająca się technologia i postęp cywilizacyjny to właśnie zasługa tego rodzaju nauk i ich badaczy. To właśnie dzięki nim proste urządzenia są zastępowane bardziej zaawansowanymi, wyposażonymi w układy i przewody, co w efekcie daje nam dźwięk, ruch czy obraz.

Mało, kto, na co dzień zastanawia się, w jaki sposób sprzęt użytkowy w jego domu został skonstruowany i wyprodukowany z ilu tysięcy układów się składa i który, za co jest odpowiedzialny. Tak naprawdę ciężko znaleźć obecnie jakiekolwiek urządzenie niewyposażone w elektronikę.

www.rdao.pl