Hokery

blachy do piekarnika amica czyściwo papierowe

Hoker, czyli inaczej wysokie krzesło kuchenne, jest dziś niezwykle popularny, jeśli chodzi o aranżację wnętrz naszych kuchni. Świetnie sprawdzi się bowiem przy barku, a goście będą mogli w wygodnej pozycji zasiąść w naszej kuchni, czując się przy tym jak gdyby rzeczywiście znajdowali się w barze. Nic więc dziwnego, że hokery znalazły swoje miejsce także w naszych domach – trzeba jednak pamiętać o tym, aby chęć posiadania hokerów wyrazić już w pierwszym etapie projektowania wnętrza naszej kuchni, gdyż to znacząco ułatwi nam wybranie chociażby materiału, z którego stworzony zostanie barek.

Sam wybór hokerów jest bardzo duży, przede wszystkim ze względu na materiał, z jakiego powinien zostać wykonany. Hoker musi bowiem swoim stylem pasować do wnętrza kuchni i jej zabudowy. Możemy więc postawić na hokery wykonane z:

  • drewna,
  • plastiku,
  • skóry.

Nie jest łatwo się zdecydować, natomiast każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, a jeśli je poznamy to będziemy mieli pewność, że ostateczna decyzja jest właściwa. Sam materiał to jednak nie wszystko, bo ważne jest również zwrócić uwagę na to, czy hoker jest obrotowy, ile ma nóg, czy jest razem z oparciem i/lub podłokietnikami oraz czy jest możliwa regulacja wysokości siedziska.

Wybieramy hokery do naszej kuchni

W klasycznej kuchni najlepiej sprawdzi się chyba hoker drewniany, który bardzo dobrze będzie do takiego stylu pasował.

W nieco bardziej nowoczesnych wnętrzach o wiele lepiej pasować będzie hoker plastikowy – w tym przypadku siedzisko wykonane jest z plastiku o odpowiednim profilu, na który trzeba zwrócić bardzo dużą uwagę, gdyż to on będzie decydował o tym, czy zakupione hokery będą wygodne. Najbardziej elegancki ze wszystkich propozycji jest hoker skórzany – w tym przypadku hokery nie tylko będą więc trwałe, ale również niezwykle wygodne. Ich siedzisko ma bowiem tapicerkę ze skóry, dzięki czemu taki hoker będzie znakomicie się prezentował, zarówno w klasycznej, jak i nieco bardziej nowoczesnej kuchni.