Bariści w konkursach, pokazach, na mistrzostwach

pizza bukowina tatrzańska baterie kuchenne

Na całym świecie odbywają się spotkania baristów, na których konfrontują oni swoje umiejętności praktyczne i wiedzę z kolegami po fachu. Są to spotkania o randze konkursów, pokazów i dobrze zorganizowanych mistrzostw. Uczestniczą w tego typu imprezach osoby przeszkolone z bardzo dużym, często wieloletnim doświadczeniem.

Bariści rekrutują się ze wszystkich środowisk społecznych, w związku z tym można tam spotkać ludzi zupełnie niezwiązanych z działalnością gastronomiczną. Przekrój zawodowy jest imponujący, zdarzają się bariści, którzy z zamiłowania do kawy podążyli nową ścieżką zawodową i osiągnęli sukcesy. Po zaliczeniu wielu kursów i szkoleń, osiągnęli już taki wysoki pułap w swojej dziedzinie, że mogą z powodzeniem reprezentować swój kraj na światowych konkursach.

W Polsce są organizowane konkursy w różnych regionach kraju, mające na celu wyłonienie najlepszych krajowych basistów. Przy okazji promują sztukę parzenia kawy, rodzime produkty, które współistnieją z kawą, prowadzą warsztaty w formie pokazów dla publiczności. Od lat również odbywają się Mistrzostwa Polski Baristów, ich laureaci bywają później najczęściej zawodnikami w Mistrzostwach Świata organizowanych w różnych krajach na świecie.

Przez trzy kolejne lata takie mistrzostwa wygrywała w pięknym stylu nasza reprezentantka. Sponsorzy przybywający na konkursy mają okazję przyjrzeć się z bliska profesjonalistom i złożyć im bezpośrednio interesujące oferty pracy. Zdarza się, że bariści szczególnie wyróżniający się dostają propozycje prowadzenia spotkań przy kawie w prestiżowych firmach.

www.tajnahistoriarzeszowa.pl