Siłownia zamiast gabinetu lekarskiego

Osoby pracujące w biurze niejednokrotnie częściej chorują niż pracownicy fizyczni na budowie. Wiele ludzi dziwi się temu jak to jest możliwe, iż nawet praca w mało sprzyjających (wręcz szkodliwych) warunkach nie powoduje takich negatywnych efektów dla zdrowia jak praca biurowa.

Edukacja prozdrowotna zdradza jednoznacznie dlaczego tak się dzieje. Powodem jest niemal kompletny brak ruchu wśród osób pracujących umysłowo.

W takim przypadku bardzo poważnym problemem mogą okazać się choroby układu krwionośnego, w tym zawał serca. Profilaktyka jest kluczowa dla takich osób.

Stopniowo takie osoby powinny zacząć uprawiać sport, a w miarę upływu czasu zwiększać jego intensywność. Wysiłek fizyczny jest niezbędny dla naszego zdrowia.

Osoby regularnie uprawiające ćwiczenia bardzo rzadko skarżą się na dolegliwości związane z układem krwionośnym. W ramach profilaktyki zdrowotnej warto chodzić na siłownię, a gdy nie mamy takiej możliwości to nawet dłuższy spacer czy bieg znacząco może poprawić nasze zdrowie.

Dla zdrowia również warto urawiać sport na depresje jest niesamowitym lekarstem. 
www.ohmeg.pl