Elektronika specjalności

www.tbom.pl http://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery.html

Każdy kierunek studiów dzieli się jeszcze na specjalności, które wybierane są przez studentów po pierwszym roku. Najpierw przyswajają wiedzę ogólną, powtarzają to, z czym mieli do czynienia na poziomie wcześniejszej edukacji.

Kolejne lata to kształcenie w wybranym kierunku. Na większości uczelni nie stanowi problemu to, że student wybiera ich więcej niż jedną lub równolegle wybiera inny kierunek, który może tworzyć spójną całość.

Im bardziej rozległa tematyka, tym więcej specjalności, a im ich więcej, tym bardziej szczegółowa wiedza. Specjalnościami elektroniki są: inżynieria biomedyczna, systemy cyfrowe, sieci teleinformatyczne, sieci komputerowe, sensory i mikrosystemy, akustyka, aparatura elektroniczna, radioelektronika, radiokomunikacja, inżynieria komunikacji bezprzewodowej, komputerowe systemy sterowania i wiele innych.

Już po tych kilku wymienionych możemy zauważyć, jak obszerna jest wiedza związana z elektroniką i w jak wielu aspektach życia mamy z nią do czynienia, natomiast najczęściej jako już użytkownicy.

pisanie-prac.waw.pl