Zawód elektronik

Osprzęt elektroinstalacyjny marki Karlik

Zawód elektronika nie należy do najpopularniejszych, często mylony jest z elektrykiem i uogólniany. Może właśnie dlatego zawód ten jest bardzo intratny, ponieważ wąska dziedzina wiąże się z małą liczbą osób wykształconych w tym kierunku.

Aby zostać elektronikiem, należy ukończyć odpowiednią szkołę. Bardzo często osoby zainteresowane tą tematyką, edukację rozpoczynają już od szkoły średniej profilowanej lub technikum.

Najczęściej kolejnym etapem są studia wyższe na kierunku Elektronika i telekomunikacja lub informatyka. Skąd informatyka? Jest ściśle związana z zawodem elektronika, szczególnie teraz.

W Polsce można powiedzieć, że widoczny jest deficyt elektroników – z jednej strony chętnych na tego rodzaju kierunki studiów nie jest dużo, z drugiej strony wielu specjalistów wyjechało za granicę kraju, gdzie mogą zarobić więcej. Niewątpliwie to, co wielu młodych ludzi mobilizuje do wybrania właśnie takiego kierunku, to nieustannie rozwijająca się technika i technologi i możliwość uczestniczenia w nieodwracalnych zmianach.

www.cebulane.pl