Właściwości białej herbaty

Obrusy kolorowe https://winezja.pl/alkohole-mocne/nalewki-z-owocow

Biała herbata w Polsce nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Jednym z powodów takiej sytuacji może być fakt, że ta odmiana suszu dopiero od niedawna zaczęła wykraczać poza granice Azji. Inną tego przyczyną może być również jej cena – za sto gram tego rodzaju mieszanki w naszym kraju należy zapłacić od dwudziestu do nawet stu złotych.

Pomimo to nie należy lekceważyć wartości odżywczych, jakie zawiera w sobie ten niezbyt popularny napój. Dobrze przyrządzona, może mieć zbawienny wpływ na nasz układ odpornościowy. Co więcej, potrafi skutecznie zwalczać bakterie i wirusy, które mogłyby wywoływać potencjalne zakażenia.

Często mówi się o tym, że niektóre napoje mogą powodować przebarwienia na zębach. Tymczasem biała herbata zawiera fluorek, który zapobiega powstawaniu płytki nazębnej. Podobnie jak większość herbat, jest skutecznym narzędziem w walce z komórkami nowotworowymi.

Chroni też organizm przed wolnymi rodnikami, a co za tym idzie, przed powstawaniem zmarszczek. Ponadto zawiera dużo witaminy C i kofeiny, może więc z powodzeniem stanowić zdrowszą alternatywę dla kawy. Należy jednak pamiętać, by zaparzać ją nie dłużej niż dwie minuty, bo może stracić swoje zdrowotne właściwości.

www.jet-pol.pl