Warto od razu ocieplić dom

manometr

Kiedy budujemy dom i mamy go później wykończyć, pojawia się wiele pokus, które próbują nas nakłonić do odłożenia niektórych prac na później. Bo są drogie, bo jest coś ważniejszego do zrobienia, bo można to zrobić za jakiś czas. Niestety zazwyczaj jest tak, że jeśli odkładamy coś na później, to trudno jest nam do tego wrócić. Co więcej, niektóre rzeczy mogą się wydawać mało istotne, dlatego nie widzimy powodu, aby nie można ich było dokończyć za kilka lat, ale tak naprawdę mogą mieć kolosalne znaczenie w kwestii tego, czy nasz dom jest ekonomiczny czy nie.

Nie odkładajmy ocieplenia domu

Zrozumiałym jest, że budując dom, od samego początku musimy ustalić, w który miejscu ma stać piec, jaki ma być duży, jakim materiałem opalany. Kiedy już dom jest postawiony i przychodzi do jego wykończenia, to kwestia natychmiastowego postawienia pieca nie wzbudza w nas żadnych wątpliwości. Wiemy, że trzeba to zrobić, że musimy od razu pociągnąć całą instalację grzewczą, tak aby do minimum ograniczyć konieczność niszczenia ścian, gdy już wszystko będzie pomalowane i wykończone. To wszystko jest dla nas zrozumiałe, bo przecież jeśli nie zainstalujemy pieca, nie będziemy mogli naszego domu ogrzewać, a co za tym idzie w chłodniejsze dni nie będziemy mogli w nim spokojnie mieszkać. Ale jednocześnie bardzo często pojawia się myśl, żeby na razie nie ocieplać domu.

W końcu to pociąga za sobą spore koszty, a nigdzie nie jest powiedziane, że nasz dom od razu musi być ocieplony, otynkowany i ładnie pomalowany. Tym bardziej, że ściany są nowe, więc będą dobrze trzymały ciepło.

Błędne myślenie

Właśnie takie myślenie, że ściany są nowe, więc będą trzymały ciepło, jest w tym momencie bardzo dużym błędem. Nawet nowe ściany nie są na tyle szczelne, żeby żadne ciepło nie uciekało z naszego domu. Zawsze coś będzie uciekało, a im dłużej jeszcze będziemy później zwlekać z ociepleniem naszego domu, tym tego ciepła będzie więcej uciekało i co się z tym wiąże, tym więcej będziemy płacić za ogrzewanie. Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność, że nasz dom od samego początku będzie ekonomiczny, to od razu powinniśmy zadbać o to, aby było w nim zamontowane odpowiednie ogrzewanie i żeby był też od razu ocieplony. Tylko wówczas możemy mieć pewność, że nie będziemy tutaj przepłacać za utrzymanie takiego domu. Nie ma znaczenia, że nasz dom jest dopiero co wybudowany i ściany są nowe. Powinniśmy od samego początku zadbać o wybór odpowiedniego ogrzewania i położenie ocieplenia.

www.caparolcolorhouse.pl