Jaki szampon potrzebny jest do naszych włosów?

jak sprawdzić porowatość włosów biopsja ścinająca

Mówimy o tym, że są różne rodzaje cery i jeśli chcemy o nią w odpowiedni sposób zadbać, to najpierw musimy się dowiedzieć, który jej typ mamy i jakie kosmetyki powinniśmy stosować. Podobnie jest w przypadku włosów. One również występują w różnych typach, mają różne potrzeby i czasami też zmagają się z różnymi problemami, a to oznacza, że musimy się o nich dowiedzieć jak najwięcej, aby mieć pewność, że faktycznie wybierzemy kosmetyki do pielęgnacji włosów, które będą dla nich najlepsze.

Dokładnie im się przyjrzyjmy

Przede wszystkim musimy się dokładnie przyjrzeć naszym włosom, aby móc określić ich kondycję i powiedzieć czego może im brakować. Czy są one błyszczące, miękkie i przyjemne w dotyku? Czy może są matowe, szorstkie i łamiące się? W zależności od tego, jakie będą nasze włosy, będziemy musieli sięgnąć nie tylko po szampon, ale również po pozostałe kosmetyki, takie jak odżywki i różnego rodzaju maseczki.

Do włosów suchych i zniszczonych powinniśmy kupować preparaty nawilżające, które będą miały je odżywić. Do włosów przetłuszczających się, takie produkty, które będą miały hamować to ich przetłuszczanie i sprawić, że przez dłuższy czas będą wyglądały na świeże i dopiero co umyte. Możliwości jest tutaj wiele, różne są rodzaje szamponów i pozostałych preparatów, a to oznacza, że nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla siebie, co pozwoli naszym włosom na uzyskanie odpowiedniej kondycji.

Trzeba stosować przez dłuższy czas

Czasami kupujemy jakiś szampon, który ma pomóc naszym włosom, stosujemy go przez kilka dni, po czym stwierdzamy, że nie działa i kupujemy kolejny. Pamiętajmy, że tego typu preparaty potrzebują trochę czasu, aby wniknąć w strukturę włosa i zacząć na niego oddziaływać.

Dlatego powinniśmy je stosować przynajmniej przez kilka tygodni, do wykorzystania butelki. Jeśli nadal nie będziemy widzieli poprawy, to wówczas możemy poszukać innego preparatu. Dodatkowo jeśli korzystaliśmy już z różnych propozycji, a nasze włosy nadal nie wyglądają tak jakbyśmy chcieli, to wówczas warto popatrzeć za produktami, które możemy kupić w aptece, albo u fryzjera. One zazwyczaj mają trochę inny skład i może się okazać, że zadziałają na nasze zniszczone włosy znacznie lepiej. Zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, przekonajmy się w jakim typie są nasze włosy i czego im potrzeba, aby mogły być mocne, gładkie i błyszczące.

Im lepiej dobrany szampon, tym ładniejsze będą nasze włosy.