Informatyka a elektronika

www.thegp3blog.com

Elektronika, jako nauka często łączona jest z informatyką i absolutnie nie bez powodu. Całokształt wiedzy związanej z elektroniką jest bardzo obszerny i zakrawa o matematykę, fizykę i wspomnianą informatykę.

Poza tym, że te dziedziny łączą się ze sobą, warte wspomnienia jest to, że owa elektronika dzieli się na specjalizacje takie jak: elektronikę powszechnego użytku, medyczną, morską, systemy komputerowe i wiele innych. W zależności od tego, na której się skupimy, wówczas będzie ona oscylować wokół konkretnych przedmiotów pobocznych.

Wielu miłośników elektroniki samodzielnie lub w szkołach dodatkowo wybiera kierunek Informatyka, po to by poszerzyć swoją wiedzę i stać się na rynku pracy bezkonkurencyjnym. Widząc, jak zmieniają się nowe technologie i wszystko to, co nas dookoła otacza, nie sposób mieć jakiejkolwiek wątpliwości, że zarówno informatycy, jak i elektronicy nie powinni narzekać na brak pracy, tym samym na niskie zarobki, a to często jest istotnym czynnikiem przy wyborze kierunku studiów i kariery zawodowej.