Elektronika użytkowa

Elektronika to dziedzina nauk ścisłych związana z matematyką, informatyką, ale przede wszystkim z fizyką. Widząc, jak na przestrzeni lat zmieniają się technologie, nie sposób nie zauważyć, że elektronika nie jest wykorzystywana tylko na skalę przemysłową, ale również w sprzętach, urządzeniach użytkowych.

Dzięki układom i połączeniom elektronicznym możemy cieszyć się dźwiękiem oraz obrazem. Czy wszystkie urządzenia obecnie wyposażone są w elektronikę? W zasadzie tak, proste urządzenia zostały zastąpione tymi bardziej nowoczesnymi i jest to naturalne, przecież sami dążymy do nowoczesności i wygody.

Tendencje są takie, że z jednej strony chcemy tego, żeby wszystko było zaawansowane technologicznie, z drugiej zaś narzekamy. Dlaczego najczęściej narzekamy? Ze względu na zdecydowanie wyższe koszty naprawy w przypadku bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń.

Często zdarza się, że w takich przypadkach koszt naprawy jest bardzo bliski cenie zakupu nowego urządzenia, ale takie niestety są koszty nowych technologii.